ELSACO / Řídicí a program. jednotky

.
OCTOPUS, programovatelný logický mikrosystém, 64 logických vstupů / výstupů | ELSACO Kolín

PROMOS OCTOPUS

Octopus FCPU-03

TECHNICKÉ ÚDAJE


Komunikační protokol: CAN 2.0A / CANopen

Rychlost komunikace: typ. 500 kbit/s

Technické parametry: jako FCPU-02A.

Objednací čísla

OCTOPUS EI5403

Programovatelný logický mikrosystém,
64 logických vstupů / výstupů

katalog. list k_octopus.pdf
tech. manuál moctopus.pdf
uživ. manuál umlogimon.pdf

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

PROMOS OCTOPUS (FCPU-03) je kompaktní programovatelný logický automat. Umožňuje snadné uživatelské programování. Řídicí 16bitový procesor MB90F598 spolu s pokročilým firmwarem poskytují výkon 1,5 ms/1 k logických operací. Paměť pro aplikační program umožňuje umístění cca 4000 logických hradel. Mikropočítač obsahuje programovací kanál, sériovou linku pro připojení k nadřízenému systému, rozšiřující sběrnici CAN a 8 pozic pro násuvné I/O piggy. Celá jednotka OCTOPUS tak může zpracovávat až 64 logických I/O signálů.

HARDWARE
Základní deska OCTOPUS obsahuje jednočipový mikropočítač, obvody sériových rozhraní, napájecí měniče a 8 pozic pro násuvné I/O moduly piggy. Na každé pozici je vyvedeno 8 I/O bitů mikropočítače. Osazením příslušného I/O piggy modulu je možné odpovídající bránu mikropočítače konfigurovat jako vstupní nebo výstupní.
Piggy moduly PBI / PBO obsahují vlastní galvanické oddělení vstupů nebo výstupů a oddělují tak veškeré připojovací vodiče od obvodů mikropočítače. Na konektor piggy modulu se páskovým vodičem připojují buď přímo vstupní / výstupní signály nebo tzv. svorkové moduly XBI / XBO, které obsahují vstupní signálové přizpůsobení nebo výstupní silové prvky. Svorkové moduly jsou řešeny tak, aby plně nahradily obvyklé přechodové svorkovnice - např. výstupní reléové moduly mají rozveden společný vodič, vstupní svorkové moduly mají svorky s rozvedením napájecího napětí pro polovodičové snímače ap. Spolu s připojením plochými kabely se tak výrazně zjednodušuje vnitřní zapojení skříně - prakticky odpadá obvyklé vnitřní propojování modulů. Všechny moduly mají LED indikace připojených signálů.
Mikropočítač obsahuje dvě sériové linky. Linka RS422/485 je určena k připojení nadřízeného počítače. Signály jsou galvanicky odděleny a zakončeny odnímatelnou šroubovací svorkovnicí. Linka RS232 je vyvedena na konektor a slouží k připojení programovacího prostředí LogiMon. Rozhraní CAN umožňuje připojení až 14ti (limitován počet obsluhovaných PDO zpráv) vnějších I/O modulů (FCPU, CBI, CBO, CBIO, CAIO), je galvanicky odděleno a zakončeno odnímatelnou šroubovací svorkovnicí.
Na základní desce jsou programově přístupné dva DIP spínače a jeden otočný volič. Jeden spínač umožňuje odpojení všech výstupních obvodů.

PROGRAMOVÁNÍ
K vývoji a odladění aplikačního programu slouží grafické vývojové prostředí LogiMon. To umožňuje velmi snadné a intuitivní řešení běžných úloh včetně on-line ladění v reálném čase. Počítač s vývojovým prostředím je k centrále PROMOS OCTOPUS připojen sériovou linkou RS232.


blokové schéma Octopus FCPU-03   zapojení se svorkovými moduly
obj.č. typ a popis výrobku (nalezeno 0 x)
Produkt v ceníku nenalezen! Info o ceně na tel. 321 727 753 - Ing. Franc.
 
.

přepne Klasické zobrazení