ELSACO / Perif. jednotky / sériové

.
AIPx, AOPx, AIQx, konfigurační odporové sítě pro analogové vstupy a výstupy | ELSACO Kolín

Odporové sítě AIPx, AOPx, AIQx

Odporové sítě = domečky

Výměnná odporová síť určuje typ a rozsah měřeného nebo výstupního signálu. Pokud nevyhovují rozsahy standardně nabízených modulů, je možné sestavit speciální síť podle konkrétních požadavků. Moduly jsou osazeny odpory s tolerancí 0,1 % a nízkým TK.

Konfigurační odporové sítě
pro analogové vstupy a výstupy

katalog. list k_pdomky.pdf
revize + přesné rozsahy kdomecky.pdf

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

Pro měření napětí jsou určeny moduly AIPU (AIQU) a AIPV (AIQV). Pro měření proudů do 40 mA se používají moduly AIPI (AIQI), jejichž součástí je i snímací odpor. Pro měření větších proudů je nutné použít vnější snímací odpor a vstup konfigurovat pro měření napětí. Měření odporu se provádí třemi způsoby. Velké odpory (nad 5 kohmů) se měří přímo s použitím modulu AIPR.  Malé odpory se měří s pomocí modulu AIPA aktivním můstkem s dvoudrátovým připojením měřeného odporu.

Výhodou tohoto zapojení je poměrně lineární závislost výstupního napětí na měřeném odporu. Tento způsob je vhodný např. pro běžné odporové vysílače polohy. Odporová teplotní čidla se měří pomocí modulu AIPB pasivním můstkem s třídrátovým připojením měřeného odporu. Třídrátové zapojení umožňuje kompenzovat vliv odporu přívodních vodičů. Tento způsob je vhodný především pro platinové či niklové odporové snímače teploty. Linearizace charakteristiky vlastního snímače a nelineární přenos můstkového zapojení se řeší programovou cestou při zpracování měřené veličiny.

Odporové sítě pro analogové výstupy AOPU a AOPI umožňují konfigurovat výstupní obvod pro napěťový nebo proudový výstup na požadovaný rozsah.


Objednací čísla

EI5290, EI5291, EI5292, EI5293, EI5295, EI5296, EI5297, EI5298, EI5490, EI5491, EI5492, EI5494

obj.č. typ a popis výrobku (nalezeno 0 x)
Produkt v ceníku nenalezen! Info o ceně na tel. 321 727 753 - Ing. Franc.
 
.

přepne Klasické zobrazení