ELSACO / firemní SW

.
ovladače pro ControlWeb | ELSACO Kolín

Ovladače pro ControlWeb

ovl. CW

Ovladač CWDRIVER

Ovladač je určen pro stanice PROMOS Line 2 programované prostředím FRED (protokol QQ) a připojené sériovou linkou nebo komunikačním médiem s TCP nebo UDP protokolem (ethernet, GPRS, WiFi, ADSL, XCOM převodník, apod.). Podporuje komunikaci QQ prostřednictvím sériové linky nebo prostřednictvím obecného protokolu TCP nebo UDP a umí obsluhovat více spojení najednou (tj. více sériových linek a/nebo více spojením protokolem TCP a/nebo UDP) a na každém spojení může obsluhovat více stanic. Tento ovladač má přímou podporu exportu z programového prostředí FRED.

Ovladač CWDRIVERRT

Ovladač je určen pro stanice RT/RTm/RT40 programované prostředím Latokon (protokol QQ) a připojené sériovou linkou nebo komunikačním médiem s TCP/IP protokolem (ethernet, GPRS, WiFi, ADSL, XCOM převodník, apod.). Podporuje komunikaci QQ prostřednictvím sériové linky nebo prostřednictvím obecného protokolu TCP/IP. Ovladač umí obsluhovat více spojení najednou (tj. více sériových linek a/nebo více spojením protokolem TCP/IP) a na každém spojení může obsluhovat více stanic.

Ovladač CWDRIVERMODBUS

Ovladač je určen pro stanice, které komunikují protokolem ModBus RTU (např. jednotky SBI-12, SAIO-12, apod.) nebo protokolem Modbus TCP a jsou připojené sériovou linkou nebo komunikačním médiem s TCP protokolem nebo UDP protokolem (ethernet, GPRS, WiFi, ADSL, XCOM převodník, apod.). Ovladač podporuje komunikaci ModBus RTU a Modbus TCP prostřednictvím sériové linky nebo prostřednictvím obecného protokolu TCP nebo protokolu UDP. Ovladač umí obsluhovat více spojení najednou (tj. více sériových linek a/nebo více spojením protokolem TCP a/nebo více spojením protokolem UDP) a na každém spojení může obsluhovat více stanic.

Ovladač CWDRIVEREPSNET

Ovladač je určen pro stanice, které komunikují protokolem Epsnet (např. jednotky RCIO, RAI, SBI-12, SAIO-12, apod.) nebo protokolem Epsnet UDP (TECO jednotky) a jsou připojené sériovou linkou nebo komunikačním médiem s TCP protokolem nebo s UDP protokolem (ethernet, GPRS, WiFi, ADSL, XCOM převodník, apod.). Podporuje komunikaci Epsnet prostřednictvím sériové linky nebo prostřednictvím obecného protokolu TCP nebo protokolu UDP (na UDP lze provozovat i Epsnet UDP). Ovladač umí obsluhovat více spojení najednou (tj. více sériových linek a/nebo více spojením protokolem TCP a/nebo více spojení protokolem UDP) a na každém spojení může obsluhovat více stanic.


Objednací čísla

ovladače pro CW
EI0241.11 - DW-MultiCom Express
EI0241.12 - DW-MultiCom (do 3 stanic)
EI0241.13 - DW-MultiCom (do 10 stanic)
EI0241.14 - DW-MultiCom (bez omezení)
EI0241.21 - DW-MultiCom Express OEM
EI0241.22 - DW-MultiCom OEM (do 3 stanic)
EI0241.23 - DW-MultiCom OEM (do 10 stanic)
EI0241.24 - DW-MultiCom OEM (bez omezení)

Levnější OEM verze ovladače lze zakoupit pouze k našim výrobkům.

Komunikační ovladače pro Control Web

na www.elsaco.cz Ovladače pro CW ke stažení

katalog. list k_cw_driver.pdf
 registrace registrace CW ovladačů DWmulticom

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

Jako základní prostředí pro tvorbu dispečerského, monitorovacího a vizualizačního SW podporujeme grafické vývojové prostředí ControlWeb, jehož předchůdcem bylo prostředí ControlPanel (obojí od firmy Moravské přístroje Zlín). Podpora spočívá ve vytváření potřebných komunikačních ovladačů pro příslušná prostředí a pro stanice PROMOS či další nutná zařízení v dispečerské síti.
Ovladače pro ControlWeb jsou určeny pro platformu PC s operačním systémem Windows® 2000 / XP / Vista / 7 a podporují všechny modifikace stanic PROMOS RT, PROMOS line 2 i PROMOS LOGIC.

Instalační soubor (dwmulticom.zip) obsahuje tyto části:
 • ovladače pro komunikaci s jednotkami PROMOS line 2 (protokol QQ)
 • ovladače pro komunikaci s jednotkami PROMOS RT/RT40
 • ovladače pro komunikaci protokolem ModBus RTU a Modbus TCP
 • ovladače pro komunikaci protokolem Epsnet a Epsnet UDP
Všechny ovladače jsou ve 3 různých verzích podle rozhraní, která daný ControlWeb definuje:
 • verze pro ControlWeb 3 a vyšší
 • verze pro ControlWeb 2000 a vyšší
 • verze pro ControlWeb 5 a vyšší

Ovladače jsou vytvořeny podle specifikace v dokumentaci ControlWebu.
Použití ovladačů není nijak omezeno a lze je v aplikaci libovolně kombinovat. Licencovaný je počet stanic, které jsou přes ovladače připojeny k dispečinku.

Součástí instalace jsou tyto položky:
 • ovladač pro PL2 (CWDriver) ve 3 verzích
 • ovladač pro RT (CWDriverRT) ve 3 verzích
 • ovladač pro Mod bus (CWDriverModbus) ve 3 verzích
 • ovladač pro Epsnet (CWDriverEpsnet) ve 3 verzích
 • watch dog pro možnost SW kontroly běhu ovladačů
 • manažer pro správu ovladačů, registraci, apod.

ovladač


Stanovení ceny ovladače

Cena ovladače závisí pouze na počtu připojených stanic na ovladač (tj. ne na počtu přenášených hodnot, měřích bodů apod.).
Za jednu stanici je považována jednotka, která je přímo připojená na komunikační kanál jednotky CW ovladačem.
Například je za jednu stanici považována centrální jednotka CCPU-03 včetně libovolného počtu periferních jednotek, která má na svém CANovském komunikačním kanále, případně na svém jiném komunikačním kanále (RS-485). To proto, že CW ovladač komunikuje přímo v tomto případě pouze s centrálou.
Za jednu stanici je dále považována i periferní jednotka, která je po svém komunikačním kanále připojena přes ovladač k PC přímo do CW. Např. periferní jednotka SAIO-12 (sériová, kanál RS-485, protokol Modbus).

Příklad (1):

Lokalita s 5 stanicemi PL2 a 5 stanicemi RT.

Každá tato stanice má centrálu a periferní jednotky, které jsou připojeny k centrále. Pouze jednotlivé centrály komunikují díky ovladači s dispečeským počítačem s CW. Jedná se tedy celkem o 10 stanic, které CW ovladač využívají.
Proto objednáme v tomto případě ovladač "do 10 stanic".

Příklad (2):

Lokalita s 3 jednotkami přes ModBus a 3 PL2 stanicemi.

Jedná se i 3 periferní jednotky, z nichž je každá samostatně připojena přes ovladač k dispečerskému PC s CW, a pak další 3 centrální jednotky, opět samostatně připojené přes ovladač k dispečerskému PC s CW. Je jedno, kolik periferních jednotek je dále na každou tuto centrálu připojeno. Dispečeský PC s CW nyní využívá ovladač pro 6 stanic. Opět objednáváme ovladač "do 10 stanic".

Příklad (3):

Lokalita s 10 jednotkami s protokolem Epsnet a 5 jednotek s protokolem ModBus.

Všechny periferní jednotky jsou sice bez centrály, ale každá samostatně přímo připojena k dispečerskému PC s CW protokolem, který ovladač podporuje. Celkem tedy 15 stanic. Objednáme tedy ovladač "bez omezení".


Poznámka:
Licence ovladačů není vázána na konkrétní ovladač, ale na skupinu ovladačů jako celek. Záleží pouze na počtu stanic, které chcete přes ovladače k dispečinku připojit a je jedno, jakou kombinaci ovladačů z instalace použijete.
Instalace všech zmíněných ovladačů probíhá v praxi z jednoho instalačního souboru, který je ke stažení pod názvem dwmulticom.zip.


obj.č. typ a popis výrobku (nalezeno 8 x)
EI0241.11 DW-MultiCom Express, ovladač pro CW-Express, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS, TC 52.80
EI0241.12 DW-MultiCom (do 3 stanic), ovladač pro CW, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS, TCP 176.00
EI0241.13 DW-MultiCom (do 10 stanic), ovladač pro CW, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS, TCP 352.00
EI0241.14 DW-MultiCom (bez omezení), ovladač pro CW, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS, TCP 704.00
EI0241.21 DW-MultiCom Express OEM, ovladač pro CW-Express, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS… 44.00
EI0241.22 DW-MultiCom OEM (do 3 stanic), ovladač pro CW, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS, … 132.00
EI0241.23 DW-MultiCom OEM (do 10 stanic), ovladač pro CW, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS,… 264.00
EI0241.24 DW-MultiCom OEM (bez omezení), ovladač pro CW, komunikace Promos RT, PL2, MODBUS,… 528.00

Připravujeme...
Položky označené jsou naše firemní programy se SW klíčem (CW ovladače, FRED, OPC server). Pokud zakoupíte takto označený SW v našem eShopu (podmínkou je registrace a povolená platba fakturací), bude vám doručen e-mail se SW klíčem.

 
.

přepne Klasické zobrazení